Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Wyróżnienie dla młodych wynalazców z Połańca
Dwaj młodzi wynalazcy Kamil Bączek i Wojciech Dyl, absolwenci Technikum Elektronicznego w Połańcu, którzy w listopadzie zdobyli złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova 2012", otrzymali w piątek 7 grudnia dodatkowe wyróżnienia z rąk Kazimierza Kotowskiego i Jana Maćkowiaka, członków Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

– Jestem szczęśliwy i bardzo zadowolony, że talent tych chłopców został dostrzeżony przez międzynarodowe grono jurorów. Na taki sukces przekłada się nie tylko ich ciężka praca, ale również mądry system wprowadzony w szkole, który pozwala im zgłębiać wiedzę i rozwijać uzdolnienia. Wierzę, że w najbliższych latach będą awangardą innowacyjności  – podkreślał Jan Maćkowiak.

To nie jedyna nagroda, jaką otrzymali jako uczniowie Technikum Elektronicznego z Zespołu Szkół w Połańcu za swój wynalazek - bezpieczną laskę dla niewidomych „Safe Step". – Wymyślony przez nas projekt najpierw został zgłoszony do dwuetapowego konkursu Olimpiada Innowacji Technicznych. Udało nam się dotrzeć do fazy końcowej i uzyskać tytuł finalisty. Nie ukrywam, że wtedy apetyt na sukces troszkę nam wzrósł i zdecydowaliśmy się wystartować w ogólnopolskim konkursie „Młody Wynalazca" w Katowicach. Tam zdobyliśmy pierwsze miejsce, co gwarantowało udział w Targach Wynalazczości w Brukseli – opowiadał Wojciech Dyl, jeden z twórców, obecnie student Politechniki Krakowskiej. Jak dodał, tak duży sukces (złoty medal z wyróżnieniem w kategorii „Młody Wynalazca") był wielkim zaskoczeniem. – Chcemy jeszcze dopracować nasz projekt, tak by jak najlepiej służył osobom niewidomym. – zaznaczył Kamil Bączek.

Pomysłowość i osiągnięcia młodych mieszkańców Połańca oraz ich promotorów docenili również: Kuratorium Oświaty, Kielecki Park Technologiczny, Izba Gospodarcza "Grono Targowe Kielce" oraz Grupa Edukacyjna SA, wręczając pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i czeki.

Uroczystość, zorganizowana przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, poprzedziła posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Innowacji, poświęcone zagadnieniom związanym
z wyborem inteligentnych specjalizacji/branż („smart specializations”), które mogą w najbliższych latach zadecydować o potencjale innowacyjnego rozwoju województwa świętokrzyskiego. W spotkaniu, oprócz przedstawicieli władz regionu i członków Świętokrzyskiej Rady Innowacji, wzięli udział przedstawiciele Banku Światowego i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Dyskusja dotyczyła także aktualizacji Regionalnej Strategii Innowacji w kontekście nowej perspektywy finansowej UE do 2020 roku.

Źródło: informacja własna oraz www.wrota-swietokrzyskie.pl

 


Data dodania: poniedziałek, 10 grudnia 2012
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12954
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12274
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12418
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12724
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego