Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Aktualności strefy studenta

Konkurs dla uczniów „Młody Innowator”

 

Rusza VII edycja konkursu „Młody Innowator”. Celem konkursu jest rozwijanie twórczego myślenia i krzewienie innowacyjnych postaw u dzieci i młodzieży. Konkurs uczy pracy zespołowej - wspólnego realizowania zadań, organizacji i odpowiedzialności. Pobudza młodzież do innowacyjnego i kreatywnego myślenia.
Data dodania: piątek, 14 lutego 2014  

XI Edycja Warsztatów Przedsiębiorczości

W dniach 19 – 21 listopada 2013 r. na Wydziale Zarządzania i Administracji UJK w Kielcach odbędą się XI Warsztaty Przedsiębiorczości. Do udziału zapraszamy studentów i osoby zainteresowane rozwojem osobistym oraz szeroko rozumianym pojęciem przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja obejmuje udział w debacie oraz cyklu warsztatów pod hasłem „Przedsiębiorczość drogą do sukcesu”.  Wydarzenie, którego organizatorami są Studenckie Koło Naukowe „KONCEPT” oraz Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, odbywa się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Kolejny dzień szkoleń podczas KDPA

14 listopada odbyło się drugie spotkanie w ramach VIII edycji Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej.  W zajęciach przygotowanych przez Kielecki Park Technologiczny młodzi ludzie uczyli się jak prawidłowo  przygotować biznesplan i wykorzystać rozwiązania z zakresu marketingu mobilnego w działalności przedsiębiorstwa.

Data dodania: piątek, 15 listopada 2013  

Studenci walczą o pieniądze na własny biznes

Biznes starterLaureaci II etapu konkursu "Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out", który zorganizował  Kielecki Park Technologiczny, prezentowali 5 listopada swoje projekty przed komisją konkursową. Młodzi ludzie chcą otworzyć firmy z branży m.in. informatycznej, wzorniczej a także  oświatowej.

Data dodania: wtorek, 05 listopada 2013  

Trwa rekrutacja na KDPA

Kieleckie Dni Przedsiębiorczości AkademickiejW dniach 13-14 listopada odbędzie się 8 edycja Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej – spotkania adresowane są do studentów, absolwentów i pracowników naukowych. Kielecki Park Technologiczny przygotował serię interesujących wykładów i seminariów.

Data dodania: poniedziałek, 04 listopada 2013  

Projekt dla szkół i firm „Otwarta Firma”

W dniach 18-24 listopada 2013 r. po raz szósty zostanie w Polsce zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 120 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Data dodania: wtorek, 29 października 2013  

Wkrótce konkurs dla uczelni na staże dla studentów

50 mln zł chce przeznaczyć Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w konkursie dla uczelni na organizację staży dla studentów - mówiła szefowa resortu nauki, Barbara Kudrycka. Poza tym zapowiedziała na 23 października spotkanie młodych naukowców z noblistami.

Data dodania: poniedziałek, 14 października 2013  

Już wkrótce otwarcie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK

Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJKUniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, będący największą uczelnią w regionie, współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego, przedsiębiorcami i innymi podmiotami pożytku publicznego. Do tej pory nie dysponował odpowiednim zapleczem do organizacji spotkań, seminariów, konferencji naukowych i zajęć praktycznych na własnym terenie. Funkcję tę ma pełnić Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu przy ul. Świętokrzyskiej 21, które zostanie uroczyście otwarte w dniu 17 października br.

Data dodania: piątek, 04 października 2013  

Warsztaty dla planujących własny biznes

Kielecki Park Technologiczny zaprasza 17 – 18 października do udziału w warsztatach „Wykreuj swój plan na biznes”. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o elektroniczny kreator, dzięki pomocy którego przyszli właściciele firm stworzą profesjonalny biznesplan.

Data dodania: środa, 02 października 2013  

AIESEC Kielce – organizacja dla aktywnych studentów

30 września ruszyła rekrutacja do międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, działającej w Kielcach. Organizacja daje możliwość rozwoju w marketingu, sprzedaży, HR, IT. Co więcej, pozwala na zdobycie doświadczenia liderskiego, rozwinięcie umiejętności miękkich, poznanie ludzi z całego świata oraz zdobycie wartościowych sieci kontaktów.

Data dodania: środa, 02 października 2013  

Global Talents – zagraniczne praktyki dla studentów i absolwentów

Międzynarodowa organizacja studencka AIESEC zaprasza do współpracy studentów i absolwentów uczelni wyższych. Zainteresowanych rozwojem osobistym, mających potrzebę realnego wpływu na problemy świata i pragnących zostać członkiem projektu opartego na edukacji kulturowej w takich instytucjach jak szkoły, organizacje pozarządowe, uniwersytety w jednym z ponad 110 krajów. Również tych, którzy chcą zdobywać profesjonalne doświadczenie zawodowe w zagranicznym przedsiębiorstwie i wyróżnić się na rynku pracy.

Data dodania: środa, 28 sierpnia 2013  

Student ze świętokrzyskiego laureatem ogólnopolskiego konkursu

Pochodzący z Piasków k. Końskich Norbert Kuder, student Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, został laureatem 5 edycji konkursu „Studencki Nobel”. Tytuł najlepszego studenta Rzeczypospolitej przyznawany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Data dodania: wtorek, 02 lipca 2013  

Konkurs „Najlepszy pomysł na biznes” trwa nadal

50 tys. złotych wynosi pula nagród w II edycji konkursu "Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out", organizowanego przez Kielecki Park Technologiczny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 lipca.

Data dodania: wtorek, 02 lipca 2013  

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej zdobyli Nagrodę Siemensa

Igor Paprzycki i Wojciech Rabenda z Politechniki Świętokrzyskiej znaleźli się wśród laureatów XVIII Konkursu o Nagrodę Siemensa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 17 czerwca w auli Politechniki Warszawskiej.

Data dodania: czwartek, 27 czerwca 2013  

Nagrody pieniężne za najlepsze pomysły na biznes

50 tys. złotych wynosi pula nagród w II edycji konkursu "Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out", organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny.  Pomysły można składać w siedzibie KPT do 28 czerwca.
Data dodania: czwartek, 20 czerwca 2013  

Rusza rządowy program "Pierwszy Biznes - Wsparcie na starcie"

Preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej działalności dla bezrobotnych, absolwentów i studentów ostatnich lat - to idea rządowego programu "Pierwszy Biznes - Wsparcie na starcie". W środę minister pracy podpisał w tej sprawie umowę z BGK.

Data dodania: piątek, 14 czerwca 2013  

Studentka UJK laureatką „Diamentowego grantu”

Dagmara Korczyńska, studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, znalazła się w ekskluzywnym gronie 89 osób, które w II edycji konkursu odebrały "Diamentowy grant” z rąk profesor Barbary Kudryckiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Data dodania: piątek, 24 maja 2013  

Najlepsze pomysły na biznes nagrodzone

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia, którzy chcą stworzyć portal muzyczny, zostali laureatami głównej nagrody w konkursie "Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out"  organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny.

Data dodania: czwartek, 25 kwietnia 2013  

Rozpoczął się X Festiwal Biznesu BOSS

22 kwietnia w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach zainaugurowano kolejną, jubileuszową edycję ogólnopolskiego Festiwalu Biznesu BOSS, organizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club.  W uroczystym otwarciu festiwalu wzięli udział Prorektor PŚk, prof. Krzysztof Grysa oraz Kierownik Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach - Aleksandra Woźniak.
Data dodania: wtorek, 23 kwietnia 2013  

Ogólnopolska konferencja naukowa dla studentów i doktorantów

Studenckie Koło Naukowe LIDER zaprasza do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Studencko - Doktoranckiej Ekonomia i zarządzanie we współczesnym świecie

Data dodania: poniedziałek, 22 kwietnia 2013  
Strona 1 z 6
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12106
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11383
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11578
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11549
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego