Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Aktualności strefy nauczyciela

Kolejny sukces szkoły ponadgimnazjalnej z Połańca

Beata Zyngier, nauczyciel z Zespołu Szkół w Połańcu, została zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu „EDUinspiracje 2013” w kategorii indywidualnej, a szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii instytucjonalnej. Konkurs „EDUinspiracje 2013” jest inicjatywą Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która ma na celu zapewnienie maksymalnego wykorzystania rezultatów i efektywnej promocji działań dofinansowanych przez FRSE w latach 2007-2013.

Data dodania: czwartek, 31 października 2013  

Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła

MicrosoftMasz głowę pełną pomysłów? Wykorzystaj to i weź udział w kolejnej edycji konkursu Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła. W konkursie organizowanym przez Microsoft we współpracy z OEiiZK oraz Głosem Nauczycielskim masz doskonałą okazję do zaprezentowania siebie, a także ciekawych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań w procesie edukacyjnym.

Data dodania: wtorek, 13 sierpnia 2013  

Ruszył nabór na projekty dotyczące współpracy instytucji edukacyjnych z Polski, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła nabór na projekty dotyczące współpracy instytucji edukacyjnych z Polski, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Nabór trwa od 8 kwietnia do 7 czerwca 2013 r.

Data dodania: czwartek, 11 kwietnia 2013  

Innowacje w nauczaniu matematyki – bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Jak niekonwencjonalnie zachęcić do nauki, wykształcić najlepsze cechy psychofizyczne, emocjonalne i intelektualne uczniów oraz przejść od zabawy do prawdziwej matematyki?

Data dodania: poniedziałek, 11 lutego 2013  

Wyróżnienie dla młodych wynalazców z Połańca

Dwaj młodzi wynalazcy Kamil Bączek i Wojciech Dyl, absolwenci Technikum Elektronicznego w Połańcu, którzy w listopadzie zdobyli złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova 2012", otrzymali w piątek 7 grudnia dodatkowe wyróżnienia z rąk Kazimierza Kotowskiego i Jana Maćkowiaka, członków Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Data dodania: poniedziałek, 10 grudnia 2012  

Stawiają na innowacje - zdobywają laury

Stawiają na innowacje - zdobywają lauryW siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach w dniu 29 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szczebla wojewódzkiego Olimpiady Innowacji Technicznych oraz studentom – zwycięzcom regionalnego konkursu Studencki Nobel 2011. Tytułem „Superlidera Innowacji 2012” uhonorowana została firma INWEX Sp. z o.o. Laureatom gratulowali i wręczali nagrody Jan Maćkowiak, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i dr Michał Klepka, Kierownik Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego.

Data dodania: środa, 30 maja 2012  

I Festiwal Nauki - Region Żelaza

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach wspólnie z Powiatem Starachowickim oraz Stowarzyszeniem „ Nasza Jedynka”, działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w  I Festiwalu Nauki - Region Żelaza, który odbędzie się na terenie Muzeum w dniu 23 maja br. Początek imprezy o godzinie 9.00.

Data dodania: wtorek, 22 maja 2012  

XVII Targi Edukacyjne EDUKACJA

Do piątku potrwają XVII Targi Edukacyjne EDUKACJA. W tym roku bierze w nich udział ok. 185 wystawców z Polski, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Można wśród nich spotkać producentów najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie edukacji i sprzętu, zabawek, wydawnictwa, szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie wyższe z kilku polskich województw.

Data dodania: czwartek, 29 marca 2012  

IX Ogólnopolskie Forum Dyrektorów 2012

„Edukacja – od potencjału kreatywności do efektów innowacyjności” – pod takim znakiem przebiegała tegoroczna, IX już edycja Ogólnopolskiego Forum Dyrektorów. Wydarzenie to towarzyszyło odbywającym się właśnie XVII Targom EDUKACJA 2012.

Data dodania: czwartek, 29 marca 2012  

IX Ogólnopolskie Forum Dyrektorów 2012

W dniu 28 marca br. podczas pierwszego dnia XVII Targów Edukacyjnych EDUKACJA odbędzie się IX Ogólnopolskie Forum Dyrektorów 2012 pt.: „Edukacja − od potencjału kreatywności do efektów innowacyjności”.

Data dodania: czwartek, 22 marca 2012  

Wiele nowości na rekordowych targach w Kielcach

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO w tym roku cieszyły się rekordowym zainteresowaniem wśród uczestników. Kielecki AGROTECH to jedna z największych w Europie wystaw, gdzie prezentuje się najnowszy sprzęt rolniczy i technologie.

Data dodania: wtorek, 20 marca 2012  

Szansa dla gimnazjalistów w konkursie „Euroświętokrzyskie – nowa rzeczywistość”

Wystartował właśnie konkurs „Euroświętokrzyskie – nowa rzeczywistość”, ogłoszony przez Departament Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego. Mogą w nim wziąć udział uczniowie gimnazjów z województwa świętokrzyskiego, którzy nadeślą swoje prace do 15 czerwca 2012 r. Dla 20 najlepszych szkół czekają nagrody w postaci edukacyjnych zestawów multimedialnych składających się z tablicy multimedialnej, rzutnika oraz głośników.

Data dodania: poniedziałek, 27 lutego 2012  

Nagroda Ministra za osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne

Do 15 grudnia br. można jeszcze składać wnioski o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz naukowo-techniczne. Wyróżnienia przyznawane są od 2006 r. w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki.
Data dodania: wtorek, 29 listopada 2011  

Wysoka jakość szkolnictwa zawodowego to jeden z warunków innowacyjnego rozwoju regionu

O sytuacji i perspektywach rozwoju szkolnictwa zawodowego w świętokrzyskiem rozmawiali w trakcie konferencji zorganizowanej 22 listopada w auli Politechniki Świętokrzyskiej dyrektorzy szkół, samorządowcy i przedsiębiorcy. W spotkaniu wzięli udział: wicemarszałek Grzegorz Świercz, członkowie Zarządu Województwa Jan Maćkowiak i Kazimierz Kotowski, Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz dr hab. inż. Czesław Kundera, Prorektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Data dodania: czwartek, 24 listopada 2011  

Konferencja: „Stan i perspektywy rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie świętokrzyskim”

Konferencja Stan i perspektywy rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie świętokrzyskimUrząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, we współpracy z Kuratorium Oświaty i Politechniką Świętokrzyską, zaprasza dyrektorów szkół zawodowych oraz przedstawicieli: organów prowadzących szkoły ponadgimnazjalne, placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, wyższych uczelni, instytucji rynku pracy i pracodawców do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniu 22 listopada 2011 r. o godz. 9:30 w auli głównej Politechniki przy al. Tysiąclecia PP 7.

Data dodania: wtorek, 15 listopada 2011  

Nauki matematyczno-przyrodnicze odkrywane na nowo w ramach projektu EDUSCIENCE

EDUSCIENCECzat z naukowcem z zamku w Książu, lekcja on-line transmitowana z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie, samodzielne lokalizowanie na niebie satelitów i nocleg w kajucie na statku badawczym „Horyzont II” – to tylko niektóre atrakcje czekające na uczniów w ramach realizacji jednego z największych projektów edukacyjnych w Polsce.

Data dodania: środa, 26 października 2011  

Światowy autorytet psychologii w Kielcach

Amerykański psycholog, twórca słynnej teorii inteligencji wielorakich – profesor Howard Gardner, odwiedził Kielce. W Europie Środkowej od trzech lat realizowany jest projekt edukacyjny: „Pierwsze uczniowskie doświadczenia droga do wiedzy”, bazujący na teorii światowej sławy psychologa.
Data dodania: środa, 12 października 2011  

„Innowacyjny nauczyciel 2011”

Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Innowacyjny Nauczyciel 2011". Konkurs trwa do 13 października 2011 r. i mogą w nim brać udział pedagodzy z całego świata (za wyjątkiem nauczycieli akademickich), którzy zrealizowali z uczniami interesujące projekty, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Data dodania: piątek, 09 września 2011  

Unijny konkurs dla nauczycieli

Strefa nauczyciela„Unia Europejska znana i nieznana. Polska Prezydencja – wyzwania i możliwości" – pod takim tytułem wystartował w kwietniu konkurs dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych województwa świętokrzyskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, a patronat honorowy nad konkursem objął m.in. Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Data dodania: środa, 03 sierpnia 2011  
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12106
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11383
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11578
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11549
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego