Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Aktualności strefy ucznia

II Europejska Konwencja Innowacji

W dniach 10-11 marca br. w Brukseli odbędzie się druga Europejska Konwencja Innowacji. Organizatorem wydarzenia jest Komisja Europejska. Konwencja będzie poświęcona flagowej inicjatywie pt. „Unia Innowacji", realizowanej w ramach strategii Europa 2020. Wezmą w niej udział ministrowie, europosłowie, przedstawiciele świata biznesu oraz nauki.

Data dodania: piątek, 14 lutego 2014  

Generacja Przyszłości - konkurs dla studentów

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór wniosków w ramach II edycji konkursu Generacja Przyszłości. Konkurs adresowany jest do studentów, którzy są wynalazcami, konstruktorami, programistami lub innowatorami. Nabór wniosków będzie prowadzony do 24 marca 2014 r.

Data dodania: piątek, 14 lutego 2014  

Wywiad ze zwycięzcą konkursu Google

„Nie trzeba wiele mieć, by móc dużo dać” -  to tylko fragment opisu zwycięskiego projektu Jakuba Stanek, ucznia gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Młody i uzdolniony gimnazjalista z województwa świętokrzyskiego wygrał konkurs „Mój pomysł na pomaganie innym”, organizowany przez Google. Jakub Stanek pokonał blisko 25 tysięcy rywali. O idei konkursu i o wielkim sukcesie rozmawiamy z laureatem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży Doodle 4 Google.

Data dodania: czwartek, 30 stycznia 2014  

Konferencja „Ekonomia i zarządzanie we współczesnym świecie”

Bieżące sprawy ekonomiczne i gospodarcze w ważny sposób oddziałują na funkcjonowanie współczesnego świata i jego przyszłości. Studenckie Koło Naukowe LIDER Uniwersytetu Jana Kochanowskiego organizuje już po raz drugi Ogólnopolską Konferencję Studencko - Doktorancką „Ekonomia i zarządzanie we współczesnym świecie”. Odbędzie się ona w dniu 23 maja 2014 r. na Wydziale Zarządzania i Administracji UJK w Kielcach.

Data dodania: poniedziałek, 23 grudnia 2013  

Przedłużono termin składania prac w konkursie E(x)plory

E(x)ploryFundacja Zaawansowanych Technologii przedłużyła termin nadsyłania prac do Konkursu Naukowego E(x)plory. Prace można nadsyłać do 30 listopada. Konkurs ma na celu wzbudzić wśród młodych naukowców zainteresowania w zakresie innowacji i nowych technologii.

Data dodania: wtorek, 12 listopada 2013  

Ciekawe pomysły i projekty uczniów w Strefie Młodych Wynalazców

Organizatorem i twórcą Strefy Młodych Wynalazców na INNO-TECH EXPO 2013 w Kielcach było Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, które chętnie włącza się w wiele przedsięwzięć promujących kreatywną młodzież. Celem działania we współpracy z Targami Kielce w ramach Świętokrzyskiego Systemu Innowacji było stworzenie możliwości nawiązania i rozwoju współpracy między środowiskiem biznesowym a młodymi wynalazcami, czyli uczniami szkół ponadgimnazjalnych z regionu świętokrzyskiego   – mówiła Aleksandra Woźniak, kierownik Biura Innowacji.

Data dodania: poniedziałek, 21 października 2013  

Młody innowator z Połańca – Mariusz Bielaszka

Mariusz Bielaszka to młody wynalazca, autor innowacyjnego urządzenia „Lokalizator osób zaginionych – Wanted Clock”. Myśl, że potrzeba jest matką wynalazków, w pełni odzwierciedla sukces Mariusza, ucznia IV klasy Technikum Elektronicznego w Połańcu. Zdobywca drugiego miejsca w finale krajowym Olimpiady Innowacji Technicznych 2013 podczas Targów INNO-TECH EXPO 2013 w Kielcach zgodził się podzielić z nami tajemnicami swojego sukcesu.

Data dodania: poniedziałek, 21 października 2013  

Trwa rekrutacja do konkursu dla młodych, ciekawych świata

Konkurs Naukowy E(x)ploryMłodzież do lat 20 może zgłaszać swoje pomysły do Konkursu Naukowego E(x)plory. Jego zwycięzcy mogą wygrać nawet 6000 zł oraz reprezentować Polskę na prestiżowych konkursach międzynarodowych na całym świecie. Rejestracja projektów trwa do końca października, a autorzy wybranych prac pokażą je na Festiwalach Naukowych E(x)plory.

Data dodania: wtorek, 15 października 2013  

INNOBUS na Kieleckim Festiwalu Nauki

INNOBUSPonad tydzień potrwa Kielecki Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 10 - 18 października br. W ramach festiwalu Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego zorganizuje pokazy naukowe INNOBUS w Dniu Edukacji Narodowej - 14 października (godz. 11.00-14.00) w Szkole Podstawowej nr 34 na os. Ślichowice w Kielcach.

Data dodania: piątek, 04 października 2013  

Krajowa Giełda Wynalazczości Studenckiej w Kielcach

Politechnika ŚwiętokrzyskaPolitechnika Świętokrzyska w Kielcach zaprasza na kolejną Krajową Giełdę Wynalazków Studenckich, która odbędzie się w dniach 17-18 października 2013 r. na terenie Targów Kielce w ramach Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNOTECH Expo 2013.

Data dodania: czwartek, 03 października 2013  

Sukces młodych wynalazców ze świętokrzyskiego

Uczniowie z dwóch świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych znaleźli się na podium ogólnopolskiego konkursu "Młody Wynalazca 2013". Mariusz Bielaszka z Technikum Elektronicznego w Połańcu zajął II miejsce za „Lokalizator osób zaginionych”, a Tomasz Gradziński z Technikum Informatycznego w Ożarowie III miejsce za „Giętarkę CNC do tworzyw sztucznych”. Obydwie prace były wcześniej nagradzane w finale Olimpiady Innowacji Technicznych 2013.

Data dodania: piątek, 20 września 2013  

Konkurs dla młodych, ciekawych świata

Młodzież do lat 20 może zgłaszać swoje pomysły do Konkursu Naukowego E(x)plory. Jego zwycięzcy mogą wygrać nawet 6000 zł oraz reprezentować Polskę na prestiżowych konkursach międzynarodowych na całym świecie. Rejestracja projektów trwa do końca października, a autorzy wybranych prac pokażą je na Festiwalach Naukowych E(x)plory.

Data dodania: środa, 18 września 2013  

Kielecki Salon Maturzystów „Perspektywy 2013”

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, prezentacje uczelni z całego kraju  – to już stałe punkty programu Kieleckiego Salonu Maturzystów, który odbędzie się 19 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej, w godz. 8.30 - 15.

Data dodania: środa, 18 września 2013  

Nasi uczniowie reprezentowali Polskę w Paryżu

Nasi uczniowie reprezentowali Polskę w ParyżuW ostatnich dniach sierpnia br. w Paryżu odbył się finał XXVII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. W konkursie nasze województwo reprezentowali Michał Jantarski – uczeń I Społecznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Kielcach oraz Krzysztof Wilczek – uczeń Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Data dodania: poniedziałek, 16 września 2013  

Polacy triumfują w mistrzostwach gier logicznych w Paryżu

Polacy wywalczyli aż 10 ze wszystkich 24 medali w XXVII Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych, które odbyły się w Paryżu - poinformował opiekun polskiej drużyny, dr Janusz Górniak z Politechniki Wrocławskiej.

Data dodania: czwartek, 05 września 2013  

Innowacje i w wakacje, czyli pobudzamy kreatywne myślenie

Innowacje i w wakacje, czyli pobudzamy kreatywne myślenieW kieleckiej Galerii ECHO oraz w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim odbyły się konkursy gier logicznych, przeprowadzone wspólnie przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 

Data dodania: wtorek, 30 lipca 2013  

Uczniowie ze świętokrzyskiego wśród zwycięzców Olimpiady Innowacji Technicznych

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów świętokrzyskich szkół w VI edycji Olimpiady Innowacji Technicznych.  I miejsce w kategorii „Pomoc dydaktyczna” zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Ożarowie, a II miejsce w kategorii „Pomysł techniczny” uczeń z Zespół Szkół w Połańcu. Ponadto  młodym innowatorom z naszego regionu udało się wywalczyć jeszcze dwa wyróżnienia. Uroczyste podsumowanie wyników olimpiady oraz wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2013 r. w Domu Technika NOT w Warszawie.

Data dodania: czwartek, 20 czerwca 2013  

Kreatywni uczniowie i studenci nagrodzeni

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego po raz trzeci objął Patronatem Honorowym organizację w regionie świętokrzyskim konkursów: Olimpiada Innowacji Technicznych oraz Studencki Nobel. W ramach obchodów Świętokrzyskich Dni Innowacji 5 czerwca br. w siedzibie Targów Kielce odbyła się uroczystość wręczenia nagród ich laureatom.

Data dodania: wtorek, 11 czerwca 2013  

Został tydzień na zgłaszanie zdolnych dzieci

Już po raz 31. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci prowadzi rekrutację utalentowanej młodzieży do programu pomocy wybitnie zdolnym. Mogą w nim uczestniczyć dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Data dodania: poniedziałek, 10 czerwca 2013  

Kreatywny Dzień Dziecka

Zadowolenie, śmiech i radość – takie emocje towarzyszyły dzieciom, które brały udział w „Kreatywnym Dniu Dziecka” zorganizowanym w przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego.  Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji m.in.: gry i zabawy edukacyjne,  konkursy z nagrodami, zajęcia plastyczne oraz umuzykalniające. Wspólnie z dziećmi w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach bawił się członek Zarządu Województwa Jan Maćkowiak.

Data dodania: wtorek, 04 czerwca 2013  
Strona 1 z 3
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13337
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12660
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12798
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13109
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego