Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Klaster Budowlany INNOWATOR uczestnikiem projektu CYBER SECURE LIGHT

Logo Cyber Secure LightProjekt CYBER SECURE LIGHT jest współfinansowany przez europejski program COSME. Ogólnym celem zaproszenia do udziału było zwiększenie konkurencyjności przemysłowej i inwestycji w UE poprzez współpracę międzyregionalną i tworzenie sieci europejskich strategicznych partnerstw na rzecz klastrów dla inteligentnych inwestycji specjalizacyjnych (ESCP-S3).

CYBER SECURE LIGHT, oficjalnie nazwany partnerstwem ESCP-S3 przez Agencję EASME, ma na celu ułatwienie współpracy klastrów w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego IOT ze szczególnym uwzględnieniem inteligentnych rozwiązań oświetleniowych oraz tworzymy możliwości współpracy ponadnarodowej na poziomie klastrów jak i przedsiębiorstw. naszym celem jest  zwiększenie powiązań, współpraca międzynarodowa i nawiązanie partnerstw handlowych, międzyregionalnych synergii między klastrami i przedsiębiorstwami oraz ułatwienia dostępu do innowacyjnych technologii i inwestycji w sektorze budowania cyberprzestrzeni.

CYBER SECURE LIGHT jest dostosowany do strategii sześciu regionów docelowych (Veneto IT, Katalonia ES, Zachodnia Słowenia SI, PACA FR, Świętokrzyskie PL i Southern Great Plain HU), które zidentyfikowały IoT i ICT jako kluczową technologię mającą znaczenie dla ich priorytetów S3 skupiających się na inteligentnej produkcji, inteligentnych budynkach i miastach, energooszczędnym budownictwie i przemyśle 4.0. Partnerzy mają solidne relacje ze swoimi władzami RIS3 i są ściśle zaangażowani w realizację obecnych strategii S3.

Klastry zaangażowane w projekt reprezentują firmy działające w różnych segmentach inteligentnego budynku, takie jak SSL, oświetlenie cyfrowe, sprzęt elektryczny, budownictwo, automatyka budynkowa i zarządzanie energią, infrastruktura cyfrowa, bezpieczeństwo cyfrowe, IoT, analityka Big Data, technologie domotyczne - automatyka domowa, telekomunikacja i inne.

Partnerzy projektu CYBER SECURE LIGHT:

  1. Rete di Imprese Luce in Veneto – the Italian innovative lighting cluster of the Veneto Region, Project Coordinator
  2. Domotys – Spanish Cluster of home & Building automation and Smart Cities, Barcelona
  3. Slovenski Gradbeni Grozd – Construction Cluster of Slovenia
  4. Pole SCS  – French cluster specialised in security & digital identities technologies, mobile networks and services, IoT and contactless from Provence-Alpes-Côte d’Azur region
  5. ELCA – European Lighting Cluster Alliance
  6. SIPH INNOWATOR – Polish Construction Cluster INNOWATOR
  7. ARCHENERG – Hungarian international cluster for renewable energy and building trade

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA

Wspólna strategia klastrów mająca na celu aktywną i zorientowaną na biznes współpracę międzysektorową MŚP i klastrów przemysłowych inteligentnego łańcucha wartości IoT, skoncentrowana na wyzwania cyber bezpieczeństwa w branży inteligentnych budynków.

„Światło” jest jednym z głównych elementów, które znajduje się w centrum zainteresowania „Inteligentnych budynków” i przoduje w temacie cyberbezpieczeństwa.
Niestety, ewolucja ma również swoje minusy związane z aspektami bezpieczeństwa cyfrowego systemów z obsługą Internetu przedmiotów (IoT). Włączenie cyberbezpieczeństwa do inteligentnych budynków jest teraz koniecznością. Wymaga to nowego podejścia, które musi uwzględniać współpracę międzysektorową.

CYBER SECURE LIGHT stworzy możliwości współpracy ponadnarodowej w ramach ekosystemu inteligentnych budynków, zarówno na poziomie klastrów, jak i firm, w celu zwiększenia powiązań i umożliwienia partnerstw handlowych, wewnątrzregionalnych synergii między klastrami i firmami oraz ułatwienia dostępu do innowacyjnych technologii i inwestycji w sektorze cyber-inteligentnych budynków.
Projekt wprowadzi w życie wspólne działania skierowane do klastrów (Cluster2Cluster) i przedsiębiorstw (Business2Business), za pomocą specjalnie dostosowanych programów takich jak: B2B BROKERING dla MŚP, BUSINESS COACHING AND CAPACITY BUILDING dla MŚP, PILOT BUSINESS COOPERATION DEALS i Międzynarodowy BOOTCAMP dla klastrów.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://www.klaster-innowator.pl/

Plakat
Wielkość: 787.1 KB
Ulotka (pierwsza strona)
Wielkość: 2.01 MB
Ulotka (druga strona)
Wielkość: 1.49 MB

Data dodania: środa, 22 maja 2019
 
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Logo projektu ENERSELVES
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 14299
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13594
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13930
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13997
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2021
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego