Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Misja gospodarcza do Szwecji i Danii

Herb województwa świętokrzyskiegoPromocja sektorów energetyki odnawialnej oraz turystyki uzdrowiskowej regionu świętokrzyskiego na rynkach zagranicznych była tematem misji gospodarczej do Szwecji i Danii. Organizatorem wyjazdu  dniach 4 – 7 września 2018 r. był Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Spotkania w Lund, Kopenhadze oraz Sztokholmie były okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów zarówno branż OZE i jak i uzdrowiskowej, które mogą przyczynić się do ich rozwoju w regionie Świętokrzyskim.

W Lund, w dniu 4 września uczestnicy misji spotkali się na tamtejszym Uniwersytecie z Panem Mikaelem Backmanem ze Szwedzko-Polskiej Platformy Zrównoważonej Energetyki oraz zaproszonymi ekspertami lokalnymi. Tematami spotkań były możliwości i uwarunkowania współpracy z przedsiębiorcami lokalnymi z parku naukowego „Odeon”. Ponadto przedsiębiorcy mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką powyższych branż na rynku szwedzkim.

W dniu 5 września, w Kopenhadze uczestnicy misji wzięli udział w spotkaniach  w duńskiej agencji rządowej „State of Green” - organizacji łączącej partnerów w sektorze odnawialnych źródeł energii, zajmującej się zarówno energią odnawialną, a także efektywnością energetyczną. Dodatkowo w tym dniu uczestnicy misji spotkali się z Panem Łukaszem Szymaszkiem – kierownikiem zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Kopenhadze, który przedstawił obszerną informację na temat możliwości wejścia firm polskich na rynek duński oraz możliwości współpracy.

W tym samym czasie uczestnicy misji z branży uzdrowiskowej uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami biur podróży oraz firmy „PolenGo” od 15 lat zajmującej się organizacją wyjazdów do Polski zarówna dla klientów indywidualnych jak i grupowych.

6 września uczestników misji gościła organizacja „Invest Stockholm”, która jest oficjalną agencją promocji inwestycji w Sztokholmie, a także wizytowali Stockholm Biochar Project and Production Plant. Przedstawiciele uzdrowisk regionu Świętokrzyskiego w trakcie wizyty studyjnej na terenie Sztokholmu  odbyli również spotkania z ekspertem ds. turystyki z Polskiej Organizacji Turystycznej oraz z przedstawicielami kilku biur podróży.

Misja gospodarcza została zorganizowana w ramach projektu "Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do bussiness in", który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Data dodania: czwartek, 13 września 2018
 
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Logo projektu ENERSELVES
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 14299
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13594
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13930
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13997
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2021
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego