Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - „Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy”

W dniach 18-21 czerwca br. w Busku-Zdroju odbyła się misja przyjazdowa zagranicznych przedsiębiorców i specjalistów z branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Wzięli w niej udział eksperci z Chin, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Ukrainy, Izraela, USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wydarzenie to było  połączone z międzynarodowym spotkaniem sieciującym B2B pn. „Świętokrzyski Trójkąt uzdrowiskowy”.

Była to już piąta edycja tego sympozjum organizowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Celem spotkania była promocja potencjału gospodarczego województwa oraz regionalnych usług uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych jako jednej z inteligentnych specjalizacji regionu. Trzydniowe forum było doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą przyczynić się do rozwoju branży uzdrowiskowej regionu Świętokrzyskiego.

Podczas misji gospodarczej goście w ramach wizyt studyjnych zapoznali się z ofertą uzdrowiskową Buska-Zdroju. Odwiedzili hotel „Słoneczny Zdrój Medical Spa &Wellness”, ujęcie wody siarczkowej w Lesie Winiarskim, Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”, 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, Sanatorium „Włókniarz” oraz Sanatorium „Słowacki”.

W dniu 19 czerwca br. w buskim sanatorium „Słowacki” odbyło się spotkanie eksperckie, w formie warsztatowej, podczas którego miejscowi uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat specyfiki rynku i przygotowania oferty dla klientów z USA.

Ponadto, w dniu 20 czerwca br., w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi”, podczas spotkania sieciującego dyskutowano o kierunkach polityka wsparcia uzdrowisk, a goście zagraniczni przedstawili swoje spostrzeżenia na temat lokalnej oferty uzdrowiskowej. Wskazywali oni przede wszystkim na potrzebę jej dostosowania do wymogów zagranicznych gości, a także przekazywali rekomendacje do dalszego rozwoju i promocji ofert świętokrzyskich obiektów uzdrowiskowych na rynkach światowych.  Podczas spotkania sieciującego odbyły się również indywidualne spotkania biznesowe, w których wzięli udział przedstawiciele lokalnych uzdrowisk i ośrodków rehabilitacyjnych z województwa świętokrzyskiego, a także zaproszeni eksperci zagraniczni.

Konferencja i misja gospodarcza zorganizowane zostały w ramach projektu „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.4.
Data dodania: poniedziałek, 25 czerwca 2018
 
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Logo projektu ENERSELVES
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 14299
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13594
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13930
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13997
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2021
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego