Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Chińska firma zainteresowana inwestycją na terenie powiatu kazimierskiego i Kazimierzy Wielkiej

W dniu 19 czerwca 2018 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka odbyło się spotkanie z przedstawicielami Institute for the Advancement of International Rehabilitation Standards (Instytut Rozwoju Międzynarodowych Standardów Rehabilitacji) z Niemiec, którzy są zainteresowani terenami inwestycyjnymi w Kazimierzy Wielkiej i w powiecie kazimierskim. Burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Adam Bodzioch oraz wicestarosta powiatu kazimierskiego Michał Bucki odpowiadali na pytania gości. Omówione zostały formy planowanych inwestycji jak i główne punkty planu zagospodarowania przestrzennego.

Właścicielami przedmiotowego terenu, obejmującego ok. 150 ha, są władze Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej. Obszar ten koncentruje się w okolicach studni Cudzynowice, gdzie znajdują się pokłady wód termalnych oraz w obrębie Kazimierzy Wielkiej.

Przedstawiciele AIRS reprezentują jednocześnie Museum for Psychosomatic Medicine w Pekinie i na terenie Chin biorą udział w realizacji projektu pn. Healthy Ageing Village (Wioska Zdrowej Jesieni Życia). Ich zamiarem było poznanie możliwości zaimplementowania podobnego projektu na terenie Kazimierzy Wielkiej. Informacje, których udzielili przedstawiciele władz samorządowych były satysfakcjonujące i kolejnym etapem będzie wymiana szczegółowej specyfikacji przedmiotowych gruntów.

Przedsiębiorcy reprezentujący AIRS oraz Museum for Psychosomatic Medicine w Pekinie gościli w Województwie Świętokrzyskim na zaproszenie Centrum Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości działającego w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, które zorganizowało misję gospodarczą dla gości zagranicznych oraz spotkanie sieciujące pn. "Świetokrzyski trójkąt uzdrowiskowy – nowe horyzonty" w Busku-Zdroju 18 - 21 czerwca 2018 r.

Celem wydarzenia była promocja potencjału gospodarczego województwa świętokrzyskiego oraz regionalnych usług medyczno-uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych. Ponadto debata ta przyczyniła się do nawiązania nowych, trwałych kontaktów gospodarczych 
w sektorze turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Tegoroczne wydarzenie było już V edycją międzynarodowych spotkań branży uzdrowiskowej i turystyki medycznej w naszym regionie.

W drugim dniu misji, 19.06.2018 r., zaplanowane były wizyty studyjne w lokalnych sanatoriach i firmach. Spotkanie inwestycyjne w Kazimierzy Wielkiej było częścią programu misji gospodarczej i wizyt studyjnych.

Wydarzenie to finansowane było przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na lata 2014-2020, projekt: „Świętokrzyskie – hard to pronunce, easy to do business in”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 2.4 Promocja gospodarcza kluczowych branż gospodarki regionu.

 

Data dodania: poniedziałek, 25 czerwca 2018
 
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Logo projektu ENERSELVES
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 14299
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13594
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13930
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13997
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2021
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego