Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - WIZYTA EDUKACYJNA MŁODZIEZY W POZNANIU

Uczestnicy wyjazduW dniach 7 – 8 czerwca 2018 roku, siedemnastu laureatów XII edycji konkursu „Kreatywna Szkoła”, wzięło udział w organizowanej przez Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy, Departamentu Polityki Regionalnej, wizycie edukacyjnej do Poznania. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie szkół zawodowych uczących się na kierunku technik logistyk z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach oraz na kierunku technik informatyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Stąporkowie, Zespołu Szkół Informatycznych im. gen. J. Hauke-Bosaka w Kielcach oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu.

Podczas wizyty młodzież uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który sytuuje się w ścisłej czołówce najlepszych polskich uczelni wyższych. Głównym celem wizyty było zwiedzanie Wydziału Matematyki i Informatyki, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z ofertą wydziału oraz zapoznać się z bazą dydaktyczną uczelni min. obejrzeć laboratoria komputerowe wyposażone w różnorodny sprzęt. Drugi dzień rozpoczął się wizytą w firmie Wykop Sp. z o.o., która prowadzi polski serwis internetowy. Ideą wykop.pl jest odnajdywanie interesujących informacji w internecie i przedstawianie ich innym użytkownikom. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami i funkcjonowaniem firmy oraz codziennymi obowiązkami wynikającymi z prowadzenia portalu.

Główną atrakcją wyjazdu był udział w Międzynarodowych Targach Logistyki, Magazynowania i Transportu – MODERNLOG oraz Międzynarodowych Targach 3D SOLUTIONS. Wizyta miała na celu podniesienie kompetencji zawodowych uczniów w zakresie zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych oraz innowacyjnych produktów, które przełożą się na jakość dalszej nauki oraz podjętego w przyszłości zatrudnienia. MODERNLOG – targi dedykowane logistyce w przemyśle, były okazją do zapoznania się z bogatą ofertą produktów i prekursorskimi możliwościami branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. 3D SOLUTIONS – targi druku i skanu 3D, gdzie do dyspozycji zwiedzających były: prezentacje drukarek 3D, wydruków, skanerów 3D, konsultacje i możliwość zapoznania się z technologią 3D „na żywo”.

Wizyta edukacyjna do Poznania została zrealizowana w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Województwo Świętokrzyskie – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy.


Data dodania: czwartek, 14 czerwca 2018
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12560
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11875
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12067
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12035
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego