Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - XXIV posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Innowacji

Uczestnicy spotkaniaXXIV posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Innowacji, organizowane przez Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Departamentu Polityki Regionalnej, odbyło się w dniach 19-20 kwietnia  br. na terenie powiatu kazimierskiego.

Posiedzeniu Świętokrzyskiej Rady Innowacji przewodniczył Pan Marek Szczepanik Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Pierwszego dnia spotkania uczestnicy wzięli udział w wizytach studyjnych w Spółdzielni producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, gdzie funkcjonuje niskotemperaturowy system ogrzewania pompami ciepła, wykorzystującymi wodę geotermalną z odwiertu do głębokości 750 metrów wspomaganą ogniwami fotowoltaicznymi.

Po zakończeniu wizyt studyjnych Pan Mirosław Fucia - Prezes Spółdzielni producentów Warzyw i Owoców „Sielec” zaprezentował informacje na temat funkcjonowania spółdzielni, planów jej rozwoju oraz partnerów biznesowych.

W drugim dniu posiedzenia Pan Grzegorz Orawiec, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, omówił dotychczasowy zakres współpracy z  Konsorcjami na rzecz rozwoju inteligentnych specjalizacji województwa świętokrzyskiego oraz przedstawił założenia planowanego do realizacji systemu voucherowego - mechanizmu wypracowanego w ramach Inicjatywy Catching-up regions w RPO w obszarze usług dla MŚP.

Gościem Posiedzenia był Pan Łukasz Mleczko Dyrektor Regionalny ds. Rozwoju Biznesu w Banku Gospodarstwa Krajowego – Region Świętokrzyski, który został poproszony o spostrzeżenia dotyczące problemów z jakimi borykają się obecnie świętokrzyskie firmy oraz zakres pomocy oferowany przez BGK.

Następnie Pani Ewa Kapel-Śniowska Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki podzieliła się z uczestnikami posiedzenia informacją na temat realizowanego w ramach Interreg projektu #R043 RDI2CluB mającego na celu działania wspierające badania, rozwój i innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki.

W dalszej części posiedzenia Starosta Powiatu Kazimierskiego Pan Jan Nowak przedstawił plany utworzenia uzdrowiska na granicy Kazimierzy Wielkiej i Słonowic nad zbiornikiem na rzece Małoszówka.

Podsumowując Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Grzegorz Orawiec  omówił doświadczenia międzynarodowe w dostępie do mikrofinansowana sektora MŚP na przykładzie projektu ATM FOR SME’S realizowanego przez Departament Polityki Regionalnej.

Spotkanie zakończyło się aktywną dyskusją przedstawicieli Rady Innowacji w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w regionie i roli w tym procesie instytucji otoczenia biznesu.

Data dodania: wtorek, 24 kwietnia 2018
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11665
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 10911
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11121
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11036
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2019
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego