Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Forum kształcenia praktycznego organizowane w ramach projektu „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”

Herb województwa świętokrzyskiegoDepartament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprasza na Forum inaugurującym projekt pn. „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”, które odbędzie w dniu 28 listopada br. o godz. 9.30 w Sali konferencyjnej hotelu Best Western Grand Hotel w Kielcach, ul. Sienkiewicza 78.

Głównym założeniem projektu jest realizacja minimum 5 modeli kształcenia zawodowego w miejscu pracy oraz przyznanie na ten cel grantów. Grantobiorcami mogą być szkoły zawodowe - technika, JST jako organizacje prowadzące oraz centra kształcenia praktycznego, a także instytucje otoczenia biznesu. Innowacją w projekcie będzie przeniesienie minimum 40% godzin kształcenia praktycznego ze szkół zawodowych do przedsiębiorstw w celu dostosowania umiejętności uczniów do wymagań rynku pracy. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. innowacji i transferu wiedzy w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne, Program Operacyjny Wiedza, Edukacja Rozwój.

Spotkanie będzie również doskonałą okazją do wymiany informacji na temat współpracy szkół zawodowych z rynkiem pracy w obszarze kształcenia dualnego, na podstawie doświadczeń i dobrych praktyk wynikających z funkcjonującego w Austrii systemu kształcenia praktycznego, które zaprezentuje przedstawiciel Instytutu Szkolenia Zawodowego w Austrii.

Realizacja projektu jest efektem inicjatywy Lagging Regions (Catching –up), realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wspólnie z Komisją Europejską, Ministerstwem Rozwoju i Bankiem Światowym.

Organizowane wydarzenie pozwoli na nawiązanie kontaktów, w celu wspólnego działania na rzecz rozwoju kompetencji zawodowych w regionie, co w konsekwencji przyczyni się do podniesienia atrakcyjności i poprawy wizerunku kształcenia praktycznego w kraju.

Celem zapewnienia prawidłowej organizacji prosimy o potwierdzenie udziału na adres e-mailowy:Agnieszka.fugiń Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 24 listopada 2017r.

Program Forum
Wielkość: 555.24 KB

Data dodania: środa, 22 listopada 2017
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 10304
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9456
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9414
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9355
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2018
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego