Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Firmy z branży metalowo-maszynowej szykują się do proeksportowego wydarzenia gospodarczego w regionie

W dniu 20 września br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie rezultatów udziału świętokrzyskich przedsiębiorców w wyjazdowej misji gospodarczej na Wystawę Światową ASTANA EXPO 2017, a także przedstawienie głównych działań planowanych do realizacji przez Departament Polityki Regionalnej, nakierunkowanych na wsparcie regionalnej przedsiębiorczości.

Doświadczenia międzynarodowe realizowane w ramach projektu promocji gospodarczej już przynoszą wymierne efekty. Wzrost ilości pacjentów ze Wschodu, będący wynikiem konsekwentnej promocji na tamtych rynkach, nowe kontakty biznesowe po udziale w targach organizowanych przez Departament Polityki Regionalnej, płatne praktyki zawodowe w firmach świętokrzyskich to najczęściej wymieniane podczas spotkania efekty wsparcia przedsiębiorców.

Jednym z punktów spotkania było podsumowanie misji gospodarczej do Kazachstanu w ramach Wystawy Światowej ASTANA EXPO. Zachęcamy do zapoznania się
z wypowiedziami uczestników:

Przedstawiciel firmy Firma Biko-Serwis Sp. z o.o., zajmującej się technologiami dla materiałów sypkich Paweł Woyczyński zauważył::

„Wyjazd wiele rozjaśnił w kontekście możliwości współpracy z rynkiem wschodnim poprzez spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami”

„Udział w misji wskazał nowe możliwości aktualizacji wizji naszej firmy oraz to w jaki sposób tworzyć ofertę”

 

Z kolei Łukasz Kalina - właściciel firmy Enerko Energy Sp. z o.o. działającej w branży odnawialnych źródeł energii podkreślił:

„Rynek kazachstański jest rynkiem nowym i jeszcze nie do końca odkrytym, dlatego warto jest rozpoznać ich potrzeby i możliwości”

„Priorytety rządu kazachstańskiego ukierunkowane są na rozwój polityki  alternatywnej, co w znacznym stopniu pokrywa się z naszą ofertą”

 

Przedstawiciel firmy 4 Industry Sp. z o.o., Łukasz Koziołek również wyraził zadowolenie z udziału w misji, podkreślając istotę promowania firm polskich na rynkach zagranicznych:

„Wyjazd był bardzo owocny w doświadczenia dotyczące możliwej współpracy na rynku kazachstańskim. Pozwolił na bezpośrednie poznanie możliwości pod kątem tego jak odnaleźć się na rynku firmom z Polski”

„Energia odnawialna jest traktowana przyszłościowo na rynku kazachstańskim, dlatego ważne jest, aby już teraz promować firmy z województwa świętokrzyskiego z tej branży poprzez udział w misjach, targach czy zagranicznych spotkaniach”

 

Prezes przedsiębiorstwa budowlanego Fabet S.A., Ireneusz Janik podkreślił jak istotne jest wychodzenie naprzeciw wyzwaniom światowej koniunktury i poszukiwanie nowych rynków:

„Rozeznanie nowych obiecujących rynków jest bardzo ważne w kontekście tworzenia strategii i misji rozwoju firmy”

„Europa jest rynkiem bardzo konkurencyjnym, natomiast rynki wschodnie są na innym etapie rozwoju, co za tym idzie potrzebują nowych technologii i nowych wykonawców, podmiotów, w tym również z Polski”

„Ciekawe doświadczenie poznania nowej kultury i nowych możliwości współpracy z innymi rynkami”

„Każdy rynek z byłej republiki ZSRR ma inną specyfikę, pomimo, że kiedyś tworzyły jedno państwo, dlatego warto rozeznawać możliwości ekspansji i współpracy z nowymi krajami”

Z kolei Sergiusz Przywała, przedstawiciel Zakładu Kamieniarskiego Przywała Stones zwrócił uwagę na wielowymiarowe rezultaty misji gospodarczej:

„Bardzo dobry pomysł w kontekście wsparcia przedsiębiorców przez władze samorządowe.  Województwo świętokrzyskie jako jedyne wysłało na misję 19 podmiotów gospodarczych”

„Udział w misji to możliwość przedstawienia oferty, poznania mentalności kraju, warunków pracy i życia mieszkańców co pozwoli na dobór odpowiedniej oferty”

„Bezcenna integracja świętokrzyskich przedsiębiorców, co w przypadku naszej firmy pozwoliło na stworzenie pomysłu wspólnego projektu w Polsce południowo-wschodniej”

Kolejnym ważnym punktem spotkania byłą dyskusja na temat planowanego wydarzenia gospodarczego dla branży metalowo-maszynowej planowanego w województwie świętokrzyskim w dniach 4-7 grudnia.

Wydarzenia wspierające umiędzynarodowienie i wzrost eksportu realizowane są w ramach projektu promocji gospodarczej „Świętokrzyskie hard to pronounce – easy to do business in” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 


Data dodania: wtorek, 26 września 2017
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 10066
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9227
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9172
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 9117
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2018
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego