Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Świętokrzyscy przedsiębiorcy na ASTANA EXPO w Kazachstanie

Prezentacje firm z regionu świętokrzyskiegoW dniu 1 września rozpoczął się tydzień województwa świętokrzyskiego na ASTANA EXPO w Kazachstanie. 19 przedsiębiorców z regionu wzięło udział w programie spotkań sieciujących przygotowanych przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu promocji gospodarczej. Wyjazd na Astana EXPO jest szansą na nawiązanie kontaktów biznesowych z kazachskimi partnerami, a także otwarciem perspektyw biznesowych na wschód. ASTANA EXPO to bowiem miejsce, gdzie spotyka się cały świat.

W dniu 3 września odbył się Dzień Świętokrzyski na ASTANA EXPO, podczas którego firmy z województwa świętokrzyskiego miały okazję zaprezentować swoją ofertę handlową, przedstawić nowości technologiczne i potencjał exportowy. Dzień Świętokrzyski został uroczyście otwarty przez Marka Szczepanika, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, a także Andrzeja Stefańskiego, Generalnego Komisarza Wystawy ASTANA EXPO 2017.

Podczas dnia świętokrzyskiego  odbyły się prezentacje firm z regionu świętokrzyskiego funkcjonujące w branży budowlanej, energetycznej, a także  uzdrowiskowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne produktu firmy TRANSITION TECHNOLOGIES, która zaprezentowała możliwości w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości i skomplikowanych procesów technologicznych, które dzięki specjalnym okularom są możliwe na odległość. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz żywności liofilizownej zaprezentowanej przez firmę LYOFOOD z Kielc. Dodatkowym elementem był pokaz biżuterii z krzemienia pasiastego zaprojektowanej przez Cezarego Łutowicza z Sandomierza.

Ważnym punktem Dnia Świętokrzyskiego były spotkania B2B, w których wzięli udział świętokrzyscy przedsiębiorcy, a także zainteresowane podmioty z Kazachstanu. Podczas 2-godzinnych rozmów firmy miały szansę nawiązać cenne kontakty biznesowe, a także zainteresować stronę kazachską swoimi produktami eksportowymi i porozmawiać o możliwościach współpracy.

Udział 19 przedsiębiorców z regionu świętokrzyskiego w ASTANA EXPO jest możliwy w ramach realizacji Projektu Promocji Gospodarczej realizowanej przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 

Data dodania: wtorek, 05 września 2017
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8723
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8700
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8764
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8724
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2018
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego