Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Misja gospodarcza dla branży spożywczej do Regionu Świętokrzyskiego

W dniach 23 -25 sierpnia w Sandomierzu odbyła się misja gospodarcza 15 przedsiębiorców i importerów produktów spożywczych z 11 krajów świata. Goście zaproszeni zostali do regionu świętokrzyskiego w celu nawiązania kontaktów biznesowych, a także podzielenia się doświadczeniami w zakresie sprzedaży produktów spożywczych na rynki zagraniczne.  Uczestnicy misji gospodarczej pochodzili z Danii, Wietnamu, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Węgier, Chorwacji, Maroko, Algierii, Egiptu, Serbii oraz Białorusi.

W dniu 24 sierpnia odbyły się wizyty terenowe w celu prezentacji oferty biznesowej świętokrzyskich przedsiębiorców. Goście odwiedzili Grupę Producentów Owoców i Warzyw AG FOOD Sp. Z o.o., „Złoty Sad”, a także REFAL.  Jednym z punktów programu wizyt była również nowa inwestycja firmy DREHER, przetwórnia soków owocowych w Koprzywnicy.

Po spotkaniach w terenie goście wzięli udział w warsztacie na temat specyfiki rynku chińskiego. Spotkanie rozpoczął Grzegorz Orawiec, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, który przypomniał majową misję gospodarczą na targi SIAL w Szanghaju, w której wzięli udział świętokrzyscy przedsiębiorcy. Następnie odbyła się szeroka dyskusja na temat możliwości nawiązania kontaktów handlowych z Chinami, a także inwestycji chińskich w Polsce oraz transportu towarów na rynek chiński. Ekspertami w dyskusji byli Andrzej Pieczonka, były radca handlowy WPHI w Szanghaju, a także Rick Baran, amerykański przedsiębiorca mieszkający w Chinach.

W dniu 25 sierpnia odbyło się spotkanie sieciujące na Zamku Królewskim w Sandomierzu, stanowiące podsumowanie  trzydniowej misji gospodarczej. Otworzyli je wspólnie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Starosta Sandomierski – Stanisław Masternak oraz Burmistrz Sandomierza – Marek Bronkowski. Wydarzenie, a w szczególności możliwość spotkań B2B dało szansę na bezpośrednie rozmowy biznesowe i nawiązanie kontaktów z zagranicznymi przedsiębiorcami, co w przyszłości może przełożyć się na wymierne rezultaty. Podczas spotkania odbyły się dwa warsztaty eksperckie -  jeden na temat rynku algierskiego, który poprowadził Rafał Raźny, radca ds. rolnych w Ambasadzie RP w Algierii. Drugi warsztat na temat rynku kazachskiego poprowadzili Tadeusz Namedyński i Wiesław Osuchowski, wiceprezesi Polsko-Kazachstańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Powyższe wydarzenia zostały sfinansowane w ramach projektu promocji gospodarczej „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Data dodania: środa, 30 sierpnia 2017
 
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8539
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8566
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8592
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 8582
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2018
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Polityki Regionalnej
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego