Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Aktualności sektora MSP

Promocja innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach

Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, partner Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w projekcie „Pespektywy RSI Świętokrzyskie – IV Etap”, zaprasza do udziału w panelu dot. promocji innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach pn.: „Optymalizacja kosztów i działań w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi Lean Manufacturing”.

Data dodania: piątek, 03 października 2014  

KPT wspiera przedsiębiorców

Kielecki Park TechnologicznyPrzedsiębiorcy będą mogli skorzystać z pomocy specjalisty, a naukowcy zatrudnieni przez firmy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 8,5 tys. zł. Będzie to możliwe dzięki realizacji przez Kielecki Park Technologiczny projektu „INWENCJA II – Transfer wiedzy, technologii i innowacji  wsparciem dla kluczowych specjalizacji świętokrzyskiej gospodarki  i konkurencyjności przedsiębiorstw”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 21 października o godz. 13.00 w Dolinie Krzemowej, przy ul. Olszewskiego 6.

Data dodania: czwartek, 17 października 2013  

Konkurs dla samorządów „Innowator”

Konkurs dla samorządów InnowatorJuż od 7 lat Centrum im. Adama Smitha i organizator Konkursu MMT Management aktywnie włączają się w promocję inicjatyw samorządowych, które z pożytkiem służą lokalnym społecznościom. Jak co roku audytem głosowania i wyników zajmie się firma doradcza KPMG.

Data dodania: wtorek, 15 października 2013  

Dotacje na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Staropolska Izba Przemysłowo-HandlowaStaropolska Izba Przemysłowo-Handlowa jako Regionalna Instytucja Finansująca oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na ostatnie w tym roku spotkanie informacyjne poświęcone działaniu:

Data dodania: wtorek, 15 października 2013  

Wirtualny Inkubator dla nowych firm i podmiotów w KPT

Dla wielu początkujących przedsiębiorców problemem jest sytuacja finansowa. Dlatego doskonałym rozwiązaniem dla firm i podmiotów z regionu świętokrzyskiego jest nowa oferta Kieleckiego Parku Technologicznego – „Wirtualny Inkubator”.

Data dodania: poniedziałek, 14 października 2013  

Zredukuj koszty w swojej firmie dzięki pomocy KSU

Mikro- i mali przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowej usługi doradczej KSU, dzięki której obniżą koszty funkcjonowania swojej firmy. Profesjonalne doradztwo dostępne będzie dla przedsiębiorców za niewielką opłatą, gdyż usługa jest dofinansowywana w 70%. W województwie świętokrzyskim usługę w zakresie szybkiej optymalizacji zarządzania finansami przedsiębiorstwa będzie świadczyć firma EXPERT FK Anna Garbacz z Kielc.

Data dodania: piątek, 11 października 2013  

Design Management Europe Award 2013

Ruszyły zgłoszenia do konkursu wyróżniającego firmy i organizacje za doskonałość w zarządzaniu designem organizowanego przez sieć 24 centrów designu w 17 krajach europejskich. Design Management Europe Award  to jedyna europejska nagroda przyznawana w dziedzinie zarządzania designem. O uczestnictwo w konkursie mogą ubiegać się firmy i organizacje publiczne niezależnie od wielkości i reprezentowanego sektora.

Data dodania: wtorek, 03 września 2013  

Nasze dobre świętokrzyskie

Trwa 6 edycja konkursu „Nasze Dobre Świętokrzyskie”, organizowanego przez „Echo Dnia” i portal Strefa Biznesu pod patronatem marszałka województwa i wojewody świętokrzyskiego. Produkty do konkursu można zgłaszać do 18 października. Główną nagrodą w konkursie jest godło „Nasze Dobre Świętokrzyskie” oraz tytuł „Najlepszy Produkt Świętokrzyski”.

Data dodania: wtorek, 03 września 2013  

Oferta usług dla przedsiębiorców oraz osób zakładających działalność gospodarczą

Krajowego Systemu Usług Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz osoby zakładające działalność gospodarczą do skorzystania z szerokiej oferty usług Krajowego Systemu Usług (KSU).

Data dodania: poniedziałek, 02 września 2013  

„Ekoinnowacje w ochronie środowiska 2013”

Już w październiku bieżącego roku realizowany będzie ogólnopolski kongres, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kongres odbędzie się w dniach 22-23 października bieżącego roku, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Data dodania: poniedziałek, 26 sierpnia 2013  

Zarządzaj innowacyjnie swoją firmą!

Staropolska Izba Przemysłowo-HandlowaZapraszamy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w województwie świętokrzyskim i zainteresowanych wdrażaniem innowacji do wzięcia udziału w szkoleniu pn. Zarządzanie innowacjami w firmie – Wprowadzanie nowego produktu - Strategie komercjalizacji, które odbędzie się w dniach 27-28.08 oraz 5.09.2013 r. w Hotelu IBIS, przy ul. Warszawskiej 19 w Kielcach. Szkolenie organizuje Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w ramach projektu pn.: „Świętokrzyski Transfer Wiedzy – wiedza i praktyka dla rozwoju gospodarki”.

Data dodania: środa, 14 sierpnia 2013  

Rekrutacja do projektu „AKADEMIA TRIZ DLA PRZEDSIĘBIORSTW”

AKADEMIA TRIZ DLA PRZEDSIĘBIORSTWŚwiętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. prowadzi nabór przedsiębiorców z terenu województwa świętokrzyskiego i małopolskiego do udziału w bezpłatnych warsztatach szkoleniowych z wykorzystaniem nowatorskiej metodyki TRIZ - Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Do czego służy ta metoda? Otóż pozwala ona w prosty sposób uzyskać pewne rozwiązania, przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów realizacji i minimalizacji ilości prób poprzedzających wdrożenie.

 

Data dodania: środa, 07 sierpnia 2013  

Międzynarodowe sympozjum „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”

Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarceW dniach 5–6 września 2013 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się IX edycja Międzynarodowego Sympozjum „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”, którego tegoroczna edycja nosi tytuł Wprowadzanie innowacji na rynek – przekształcanie wiedzy w zysk.

Data dodania: wtorek, 30 lipca 2013  

Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy z bardzo dobrą oceną ratingową

W dniu 19 czerwca br. w Warszawie podczas wspólnej konferencji prasowej firmy doradczej PKF Capital, agencji ratingowej BCRA – Credit Rating Agency AD oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nastąpiło ogłoszenie wyników ratingu 4 funduszy poręczeniowych z województw wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Data dodania: czwartek, 20 czerwca 2013  

Będzie rewolucja w dotacjach dla firm

Nowy program operacyjny dla przedsiębiorstw na lata 2014–2020 przyniesie im 8–10 mld euro, głównie na badania naukowe i rozwój technologiczny.

Data dodania: piątek, 24 maja 2013  

Statuetka NOVATORA dla Świętokrzyskiego Portalu Innowacji

17 maja w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia statuetek w 7 edycji Konkursu o Nagrodę „NOVATOR” dla liderów innowacyjności w regionie świętokrzyskim. Laureatem w kategorii „Promotor innowacji” został Świętokrzyski Portal Innowacji, prowadzony przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, za „stworzenie bogatego i aktualnego źródła wiedzy o innowacjach w regionie”.
 

Pożyczki na inwestycje w zakresie EWE

Do 24 maja br. przedsiębiorstwa, których minimalna wielkość przeciętnego  zużycia  energii w ciągu roku wynosiła  20 000 MWh/rok, mogą złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Efektywne wykorzystanie energii - Dofinansowanie zadań inwestycyjnych prowadzących do oszczędności energii lub wzrostu efektywności energetycznej przedsiębiorstw”

Data dodania: poniedziałek, 20 maja 2013  

Trwa nabór wniosków na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Do 5 czerwca 2013 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym, Programu Innowacyjna Gospodarka

Data dodania: poniedziałek, 20 maja 2013  

Dotacje na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Staropolska Izba Przemysłowo-HandlowaStaropolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na jedyne w tym roku spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 4.4. PO IG Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Data dodania: wtorek, 30 kwietnia 2013  

Spotkanie dla zainteresowanych współpracą nauki z biznesem

Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa w Kielcach, poszukując efektywnej i trwałej formy współpracy oraz komunikacji instytucji i osób zaangażowanych w proces transferu wiedzy i innowacji w regionie świętokrzyskim zaprasza do udziału w Partner Search Forum:
Data dodania: poniedziałek, 06 maja 2013  
Strona 1 z 6
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13336
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12660
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12798
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13109
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego