Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Aktualności sektora MSP

Promocja innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach

Staropolska Izba Przemysłowo - Handlowa, partner Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w projekcie „Pespektywy RSI Świętokrzyskie – IV Etap”, zaprasza do udziału w panelu dot. promocji innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwach pn.: „Optymalizacja kosztów i działań w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi Lean Manufacturing”.

Data dodania: piątek, 03 października 2014  

KPT wspiera przedsiębiorców

Kielecki Park TechnologicznyPrzedsiębiorcy będą mogli skorzystać z pomocy specjalisty, a naukowcy zatrudnieni przez firmy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 8,5 tys. zł. Będzie to możliwe dzięki realizacji przez Kielecki Park Technologiczny projektu „INWENCJA II – Transfer wiedzy, technologii i innowacji  wsparciem dla kluczowych specjalizacji świętokrzyskiej gospodarki  i konkurencyjności przedsiębiorstw”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 21 października o godz. 13.00 w Dolinie Krzemowej, przy ul. Olszewskiego 6.

Data dodania: czwartek, 17 października 2013  

Konkurs dla samorządów „Innowator”

Konkurs dla samorządów InnowatorJuż od 7 lat Centrum im. Adama Smitha i organizator Konkursu MMT Management aktywnie włączają się w promocję inicjatyw samorządowych, które z pożytkiem służą lokalnym społecznościom. Jak co roku audytem głosowania i wyników zajmie się firma doradcza KPMG.

Data dodania: wtorek, 15 października 2013  

Dotacje na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Staropolska Izba Przemysłowo-HandlowaStaropolska Izba Przemysłowo-Handlowa jako Regionalna Instytucja Finansująca oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na ostatnie w tym roku spotkanie informacyjne poświęcone działaniu:

Data dodania: wtorek, 15 października 2013  

Wirtualny Inkubator dla nowych firm i podmiotów w KPT

Dla wielu początkujących przedsiębiorców problemem jest sytuacja finansowa. Dlatego doskonałym rozwiązaniem dla firm i podmiotów z regionu świętokrzyskiego jest nowa oferta Kieleckiego Parku Technologicznego – „Wirtualny Inkubator”.

Data dodania: poniedziałek, 14 października 2013  

Zredukuj koszty w swojej firmie dzięki pomocy KSU

Mikro- i mali przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowej usługi doradczej KSU, dzięki której obniżą koszty funkcjonowania swojej firmy. Profesjonalne doradztwo dostępne będzie dla przedsiębiorców za niewielką opłatą, gdyż usługa jest dofinansowywana w 70%. W województwie świętokrzyskim usługę w zakresie szybkiej optymalizacji zarządzania finansami przedsiębiorstwa będzie świadczyć firma EXPERT FK Anna Garbacz z Kielc.

Data dodania: piątek, 11 października 2013  

Design Management Europe Award 2013

Ruszyły zgłoszenia do konkursu wyróżniającego firmy i organizacje za doskonałość w zarządzaniu designem organizowanego przez sieć 24 centrów designu w 17 krajach europejskich. Design Management Europe Award  to jedyna europejska nagroda przyznawana w dziedzinie zarządzania designem. O uczestnictwo w konkursie mogą ubiegać się firmy i organizacje publiczne niezależnie od wielkości i reprezentowanego sektora.

Data dodania: wtorek, 03 września 2013  

Nasze dobre świętokrzyskie

Trwa 6 edycja konkursu „Nasze Dobre Świętokrzyskie”, organizowanego przez „Echo Dnia” i portal Strefa Biznesu pod patronatem marszałka województwa i wojewody świętokrzyskiego. Produkty do konkursu można zgłaszać do 18 października. Główną nagrodą w konkursie jest godło „Nasze Dobre Świętokrzyskie” oraz tytuł „Najlepszy Produkt Świętokrzyski”.

Data dodania: wtorek, 03 września 2013  

Oferta usług dla przedsiębiorców oraz osób zakładających działalność gospodarczą

Krajowego Systemu Usług Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz osoby zakładające działalność gospodarczą do skorzystania z szerokiej oferty usług Krajowego Systemu Usług (KSU).

Data dodania: poniedziałek, 02 września 2013  

„Ekoinnowacje w ochronie środowiska 2013”

Już w październiku bieżącego roku realizowany będzie ogólnopolski kongres, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kongres odbędzie się w dniach 22-23 października bieżącego roku, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Data dodania: poniedziałek, 26 sierpnia 2013  

Zarządzaj innowacyjnie swoją firmą!

Staropolska Izba Przemysłowo-HandlowaZapraszamy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w województwie świętokrzyskim i zainteresowanych wdrażaniem innowacji do wzięcia udziału w szkoleniu pn. Zarządzanie innowacjami w firmie – Wprowadzanie nowego produktu - Strategie komercjalizacji, które odbędzie się w dniach 27-28.08 oraz 5.09.2013 r. w Hotelu IBIS, przy ul. Warszawskiej 19 w Kielcach. Szkolenie organizuje Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w ramach projektu pn.: „Świętokrzyski Transfer Wiedzy – wiedza i praktyka dla rozwoju gospodarki”.

Data dodania: środa, 14 sierpnia 2013  

Rekrutacja do projektu „AKADEMIA TRIZ DLA PRZEDSIĘBIORSTW”

AKADEMIA TRIZ DLA PRZEDSIĘBIORSTWŚwiętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. prowadzi nabór przedsiębiorców z terenu województwa świętokrzyskiego i małopolskiego do udziału w bezpłatnych warsztatach szkoleniowych z wykorzystaniem nowatorskiej metodyki TRIZ - Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Do czego służy ta metoda? Otóż pozwala ona w prosty sposób uzyskać pewne rozwiązania, przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów realizacji i minimalizacji ilości prób poprzedzających wdrożenie.

 

Data dodania: środa, 07 sierpnia 2013  

Międzynarodowe sympozjum „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”

Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarceW dniach 5–6 września 2013 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się IX edycja Międzynarodowego Sympozjum „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce”, którego tegoroczna edycja nosi tytuł Wprowadzanie innowacji na rynek – przekształcanie wiedzy w zysk.

Data dodania: wtorek, 30 lipca 2013  

Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy z bardzo dobrą oceną ratingową

W dniu 19 czerwca br. w Warszawie podczas wspólnej konferencji prasowej firmy doradczej PKF Capital, agencji ratingowej BCRA – Credit Rating Agency AD oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nastąpiło ogłoszenie wyników ratingu 4 funduszy poręczeniowych z województw wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Data dodania: czwartek, 20 czerwca 2013  

Będzie rewolucja w dotacjach dla firm

Nowy program operacyjny dla przedsiębiorstw na lata 2014–2020 przyniesie im 8–10 mld euro, głównie na badania naukowe i rozwój technologiczny.

Data dodania: piątek, 24 maja 2013  

Statuetka NOVATORA dla Świętokrzyskiego Portalu Innowacji

17 maja w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia statuetek w 7 edycji Konkursu o Nagrodę „NOVATOR” dla liderów innowacyjności w regionie świętokrzyskim. Laureatem w kategorii „Promotor innowacji” został Świętokrzyski Portal Innowacji, prowadzony przez Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, za „stworzenie bogatego i aktualnego źródła wiedzy o innowacjach w regionie”.
 

Pożyczki na inwestycje w zakresie EWE

Do 24 maja br. przedsiębiorstwa, których minimalna wielkość przeciętnego  zużycia  energii w ciągu roku wynosiła  20 000 MWh/rok, mogą złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Efektywne wykorzystanie energii - Dofinansowanie zadań inwestycyjnych prowadzących do oszczędności energii lub wzrostu efektywności energetycznej przedsiębiorstw”

Data dodania: poniedziałek, 20 maja 2013  

Trwa nabór wniosków na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Do 5 czerwca 2013 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym, Programu Innowacyjna Gospodarka

Data dodania: poniedziałek, 20 maja 2013  

Dotacje na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym

Staropolska Izba Przemysłowo-HandlowaStaropolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na jedyne w tym roku spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 4.4. PO IG Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Data dodania: wtorek, 30 kwietnia 2013  

Spotkanie dla zainteresowanych współpracą nauki z biznesem

Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa w Kielcach, poszukując efektywnej i trwałej formy współpracy oraz komunikacji instytucji i osób zaangażowanych w proces transferu wiedzy i innowacji w regionie świętokrzyskim zaprasza do udziału w Partner Search Forum:
Data dodania: poniedziałek, 06 maja 2013  
Strona 1 z 6
Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Współpraca międzynarodowa
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12106
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11383
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11578
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 11549
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego