Świętokrzyski Portal Innowacji
 
Wersja dla niewidomych
Szukaj


English version


Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Aktualności - B+R

NCBiR pomaga innowacyjnym firmom przebić się na rynki globalne

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchamia trzecią edycję konkursu w programie Go_Global.pl, oferującym wsparcie dla firm w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych, na którą przeznaczyło 5 mln złotych. Wsparcie zostanie zaoferowane na opracowanie i wstępną weryfikację strategii przejścia z rynku lokalnego na rynki światowe.

Data dodania: czwartek, 12 grudnia 2013  

UE upraszcza procedury w programie „Horyzont 2020”

Horyzont 2020W nowym programie ramowym, na który przeznaczonych ma być ponad 77 mld euro, uprościliśmy zasady finansowania projektów – mówiła w czwartek podczas inauguracji programu Horyzont 2020 w Warszawie komisarz ds. badań, innowacji i nauki UE Maire Geoghegan-Quinn.

Data dodania: piątek, 08 listopada 2013  

Innowacje w słusznej sprawie

Komercyjne wynalazki mają większy potencjał, by wpłynąć na poziom życia ludzi i ochronę środowiska, niż działalność charytatywna i proekologiczna. Warto dostrzec w tym zarówno biznesową szansę, jak i gest społecznej odpowiedzialności, bo to pierwszy krok do zrównoważonego rozwoju.

Data dodania: piątek, 20 września 2013  

Konferencja „Voice of the Researchers”

Konferencja Voice of the ResearchersW dniach 21-22 listopada br. w Brukseli odbędzie się konferencja pt. „Raising Researchers’ Voices – opinion on jobs, careers and rights”. Najważniejszym punktem konferencji będzie debata i dyskusja na temat kwestii związanych ze współczesnymi badaniami, karierą naukową, mobilnością naukowców, finansowaniem i polityką European Research Area. Konferencja jest adresowana do naukowców ze wszystkich dziedzin nauki.

Data dodania: poniedziałek, 16 września 2013  

Inkubator Innowacyjności – rządowa inicjatywa

Inkubator InnowacyjnościZ przyjemnością informujemy, że do 10 października 2013 roku trwa nabór na nowy konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: „Inkubator Innowacyjności”. Jego celem jest wyłonienie 12 inkubatorów, które stworzą ogólnopolską sieć. Realizacja przedsięwzięcia ma pomóc badaczom wdrażać innowacyjne rozwiązania
i utorować drogę do sukcesu. Środki finansowe przeznaczone na realizację zadań dla każdego inkubatora, to maksymalnie 1,5 mln zł wsparcia.

Data dodania: czwartek, 08 sierpnia 2013  

Napęd Nowej Ery czeka na studentów, naukowców i wynalazców

Studenci, wynalazcy, pracownicy naukowi uczelni i instytutów oraz zespoły projektowe mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu Napęd Nowej Ery. Pomysły rozwiązań problemów technologicznych branży LPG przyjmowane są do 11 października.

Data dodania: wtorek, 23 lipca 2013  

250 mln zł dla naukowców i przedsiębiorców na badania stosowane

Program Badań Stosowanych„Modułowa kapsuła ratunkowa do ewakuacji poszkodowanych”, „Wewnątrzgałkowy implant soczewki oka ludzkiego” czy „Wirtualny tłumacz komunikacji migowej” - takie m.in. projekty doczekają się realizacji dzięki rozstrzygniętemu II konkursowi w Programie Badań Stosowanych. Polscy naukowcy i przedsiębiorcy otrzymają od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju blisko 250 mln zł.

 

Data dodania: czwartek, 18 lipca 2013  

Ekologiczna energia z rzeki patentem Politechniki Świętokrzyskiej

Pozyskanie darmowej energii elektrycznej dla domu stało się możliwe dzięki urządzeniu do przetwarzania energii słupa wody - opatentowanemu przez Politechnikę Świętokrzyską. Aby zastosować wynalazek wystarczy nawet niewielka rzeka.

Data dodania: poniedziałek, 08 lipca 2013  

150 mln zł od Narodowego Centrum Nauki dla polskich badaczy

150 mln zł przeznaczyło Narodowe Centrum Nauki (NCN) na trzy konkursy dla badaczy: MAESTRO 5, HARMONIA 5 i SONATA BIS 3. O dofinansowanie mogą się starać m.in. doświadczeni naukowcy i uczeni realizujący projekty w ramach współpracy międzynarodowej.

Data dodania: piątek, 21 czerwca 2013  

Dofinansowanie na ochronę patentową w ramach Programu Patent Plus

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II konkurs w ramach Programu Patent Plus. Do dyspozycji naukowców i firm w obecnej edycji programu przeznaczone zostanie 10 mln zł.

Data dodania: środa, 12 czerwca 2013  

Konkurs MNiSW na projekty badawcze humanistów

80 mln zł przeznaczyło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na finansowanie projektów badawczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Dotychczas humaniści otrzymali z NPRH już blisko 200 mln zł - poinformował resort nauki.

Data dodania: piątek, 24 maja 2013  

Zgłoszenia do konkursu „Polski Produkt Przyszłości” do 24 maja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w XVI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości. Celem Konkursu jest promocja i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych produktów (wyrobów i technologii), które mają szansę zaistnieć na rynku polskim. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przedstawienie nowego, innowacyjnego wyrobu lub technologii w jednej z poniższych kategorii:

Data dodania: poniedziałek, 20 maja 2013  

Konferencja podsumowująca modernizację bazy laboratoryjnej UJK

25 kwietnia 2013 r. o godzinie 12.00 w budynku G Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 15, aula główna odbędzie się konferencja podsumowująca realizację Zadania 1 „Rozwój interdyscyplinarnych laboratoriów badawczych UJK (INZLAB)” w ramach projektu ”Rozwój bazy badawczej specjalistycznych laboratoriów uczelni publicznych regionu świętokrzyskiego”.
Data dodania: wtorek, 23 kwietnia 2013  

Spotkanie informacyjne o projektach międzynarodowych

Centrum Kompetencji Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie informacyjne INFO-DAY’s „Umowy konsorcjum w projektach międzynarodowych” w dniu 24 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00 w budynku Wydziału Zarządzania i Administracji przy ul. Świętokrzyskiej 21 w Kielcach.
Data dodania: wtorek, 23 kwietnia 2013  

Ostatnie konkursy na granty Marie Curie w 7. Programie Ramowym

Marie Curie Actions14 marca 2013 r. Research Executive Agency ogłosiła ostatnie konkursy na granty indywidualne Marie Curie.

„Marie Curie – europejskie partnerstwa na rzecz rozwoju zawodowego (IEF)”

Działanie jest adresowane do doświadczonych naukowców, którzy są na etapie kariery, w którym mogą korzystać z programów długofalowego doskonalenia zawodowego i rozwoju. Nabór dotyczy także przedstawicieli nauki, którzy legitymują się bogatym doświadczeniem w pracy ciągłej, jak i tych którzy pragną powrócić do pracy naukowej po przerwie zawodowej.

 

Data dodania: środa, 27 marca 2013  

Ekipa z Połańca o krok od zwycięstwa w konkursie „Polski Wynalazek 2013”

Wczoraj wieczorem na żywo w Programie 1 TVP o godz. 20:00 odbył się wielki finał konkursu „Polski Wynalazek 2013”. W rywalizacji wzięło udział 8 zespołów badawczych, prezentujących swoje innowacyjne pomysły przed członkami jury, publicznością oraz widzami zasiadającymi przed telewizorami, którzy w głosowaniu sms-owym wybrali najlepszy ich zdaniem wynalazek, mający szanse na praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.
Data dodania: wtorek, 19 marca 2013  

Dofinansowanie na wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych

500 mł zł przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych w skali demonstracyjnej. W pilotażowym przedsięwzięciu brać mogą udział przedsiębiorcy, jednostki badawcze i konsorcja. Zgłoszenia trwają do 2 maja.

Data dodania: poniedziałek, 11 marca 2013  

Dwa zgłoszenia ze świętokrzyskiego w konkursie „Polski Wynalazek 2013”

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu ogłoszonego przez TVP, którego misją jest zaprezentowanie szerokiej publiczności innowacyjnych pomysłów, mogących znacznie ułatwić życie codzienne. Do organizatorów wpłynęło ogółem 67 zgłoszeń. Internetowa galeria wynalazków pełna jest pomysłów z przeróżnych dziedzin. Można tam znaleźć samobieżny odkurzacz do liści, tekturowy wazon na kwiaty, urządzenia medyczne, pojazdy, a nawet innowacyjny śmigłowiec.

Data dodania: wtorek, 05 marca 2013  

50 tys. euro do wzięcia w międzynarodowym konkursie dla naukowców

Badacze, którzy wiedzą jak budować wydajne akumulatory i gromadzić energię, mogą zgłosić się do drugiej edycji międzynarodowego konkursu “Science Award Electrochemistry”. Główna nagroda to 50 tys. euro. Wnioski można składać do 15 czerwca br.

Data dodania: czwartek, 28 lutego 2013  

Szkolenia i seminaria zagraniczne dla pracowników naukowych ze świętokrzyskiego

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA zaprasza na bezpłatne szkolenia dla pracowników naukowych z zakresu zarządzania projektami B+R i pracami rozwojowymi - Sniffer Dog - Animator Innowacji.

Data dodania: wtorek, 12 lutego 2013  
Strona 1 z 3
Baner Aktualizacja Regionalnej Strategii Innowacji 2014
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe
Logo projektu Usługi doradcze dla MŚP
Logo projektu KEEP ON
Baner aktualizacji uszczegółowienia inteligentnych specjalizacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region
Współpraca międzynarodowa
Kręgi innowacji
Innowacje na Facebooku
Kanał You Tube
Targi "Praca Kariera Rozwój" 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13337
Świętokrzyski System Innowacji dla EDUKACJI
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12660
Relacja z Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 12800
Podpisanie porozumień z Koordynatorami inteligentnych specjalizacji
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Odsłon: 13109
Nowości

 
cofnij do góry
copyrights @ 2010 - 2020
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy


Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego